Izaiáš a jeho cesta do Božích hlbín v momente náboženskej krízy

Teologicko-spirituálna komisia KVPŽR na Slovensku zorganizovala v dňoch 10. – 12. februára 2017 v priestoroch Centra Salvator v Bratislave seminár na tému „Izaiáš a jeho cesta do Božích hlbín v momente náboženskej krízy“. Seminár bol určený pre provinciálne predstavené, predstavené, sestry formátorky a sestry po zložení doživotnej profesie. Zúčastnilo sa na ňom 110 sestier z rozličných rehoľných rádov na Slovensku. Prednášateľom bol Prof. Peter Dubovský, SJ.
V úvode stretnutia pozdravila všetkých prítomných predsedníčka Teologicko-spirituálnej komisie pri KVPŽR sr. M. Felicitas Vengliková, FDC. Potom nasledoval úvod do témy, ktorú predstavil Prof. Peter Dubovský, SJ. Počas celého seminára vovádzal sestry do hlbín Božieho Slova cez proroka Izaiáša. Poukázal na historický kontext Izraela, v ktorom sa nachádzal vyvolený národ a na poslanie proroka Izaiáša, ktorého misia na jednej strane prinášala pokoj a na druhej strane napätie. Izaiáš dokázal hlboko zanalyzovať situáciu, v ktorej sa vyvolený národ nachádzal. Od nás sa tiež žiada, aby sme mali odvahu pozrieť sa pravde do očí, vidieť realitu takú aká je a napriek všetkému mať nádej.  
Úlohou účastníčok bolo počas seminára prečítať 66 kapitol proroka Izaiáša, nechať sa preniknúť Božím Slovom, ktoré je stále živé a učiť sa od Izaiášovej logiky mať oko, ktoré vidí, nezakrýva si realitu, vidí poza a vidí nádej.
Na záver stretnutia bol priestor na otázky a vzájomné zdieľanie.  Tento seminár bol veľmi obohacujúci a svojou kvalitou podnietil záujem sestier o ďalšie stretnutie podobného rázu.

                                                                                    Sr. M. Chiara Antalová, CFSF

 

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“57″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

MP3 na stiahnutie


stiahnuť

stiahnuť

stiahnuť

stiahnuť

stiahnuť

stiahnuť

stiahnuť