Rehoľníčky zo siete RENATE na boj proti obchodu s ľuďmi sa zídu v Ríme

„Skoncovanie obchodu s ľuďmi sa začína od nás.” Takto znie téma najbližšieho zhromaždenia iniciatívy RENATE, teda Európskej siete rehoľníčok proti obchodovaniu s ľuďmi a vykorisťovaniu, ktoré sa uskutoční v dňoch 6. až 12. novembra v Ríme. Na stretnutí bude zastúpené aj Slovensko.

V poradí už druhé zhromaždenie európskych rehoľníčok dnes v Tlačovom stredisku Svätej stolice predstavila predsedníčka siete RENATE sestra Imelda Pooleová. Je členkou kongregácie Loretských sestier Mary Wardovej (IBVM), pochádza z Veľkej Británie a viacero rokov pôsobila v Albánsku.
Niektoré aspekty boja proti obchodovaniu s ľuďmi prítomným novinárom osvetlila sestra Monica Chikweová z kongregácie Nemocničných sestier milosrdenstva, pôvodom  z Nigérie. Upozornila okrem iného na problém spočívajúci v existencii klientely, čiže dopytu po prostitúcii, ktorý je živnou pôdou pre obchodníkov s ľuďmi. „Na to, aby sa účinne bojovalo proti tejto rakovine nášho storočia, je potrebné sa s rozhodnosťou postaviť k problému klientov, promulgovať zákon, ktorý ich bude trestať,“ uviedla sestra Monica zo siete RENATE.